Понеділок, 12.23.2024, 11:25 PM
Вітаю Вас Гість | RSS
Вхід на сайт
Категорії розділу
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Дистанційне навчання КУ "Гімназія с. Дунів"

Дистанційне навчання


Інформатика
02.07.2022, 2:00 PM

Серед кольорів розрізняють: некольорові — білий, чорний, відтінки сірого; кольорові — прості (чисті) та змішані. Змішані кольори отриму­ють унаслідок змішування кольорів.

Колірна модель — це спосіб утворення кольору шляхом змішування кольорів.

Колірні моделі є засобом опису колірних відтінків, які можуть бути відтворені переважно на екрані монітора чи за допомогою кольорового принтера.

Для комп’ютерного подання використовують різні колірні моделі, найпоширенішими з яких є подані в таблиці

 

RGB (від англ. Red, Green, Blue — червоний, зелений, синій) — це найбільш поширений спо­сіб кодування кольору. Використовується під час відображення зображення на екрані моні­тора комп’ютера чи телевізора, демонстрації презентацій, відеофрагментів, графіки. Будь-який колір можна отримати внаслідок зміни яскравості основних кольорів — червоного, зеленого та синього. У моделі RGB кожний з основних кольорів може набувати значень від 0 до 255. Наприклад, RGB(255,0,0) відображатиметься як червоний, оскільки па­раметр червоного кольору заданий його най­більшим значенням, а інші дорівнюють 0.

CMYK (від англ. Cyan, Magenta, Yellow, blacK — блакитний, пурпурний, жовтий, чорний) — відповідає малюванню фарбами на паперовому аркуші та використовується під час створення зображень для подальшого їх друку­вання за допомогою кольорового принтера. Це можуть бути рекламні плакати, фотографії, карти тощо. У цій моделі кожний з основних кольорів може набувати значень від 0 до 100. Ці кольори отримують у результаті віднімання з білого кольору основних кольорів моделі RGB. Чорний колір задається окремо.

При збільшенні кількості фарби зменшується яскравість кольору.

HSB (від англ. Hue, Saturation, Brightness — тон, насиченість, яскравість) — використо­вується для опису кольорів з моделей RGB і CMYK та є найбільш наближеною моделлю до сприйняття кольору оком людини.

Компонентами моделі HSB є:

  • тон (Hue) — конкретний відтінок: черво­ний, жовтий, зелений, пурпурний тощо; насиченість (Saturation) — характеризує інтенсивність або чистоту кольору: змен­шуючи насиченість, ми розбавляємо його білим кольором;

  • яскравість кольору (Brightness) — зале­жить від кількості чорної фарби, доданої до певного кольору: що менше чорної фарби, то більша яскравість кольору.

Для відображення на моніторі комп’ютера модель HSB перетвориться на RGB, а для друку на принтері — на модель CMYK.

Які параметри графічних зображень впливають на їхню якість?

При створенні будь-яких графічних зображень бажано враховувати їхні основні властивості: розмір зображення, глибину кольору, роздільну здатність зображення (розмір пікселів для растрового зображення), ко­лірну модель та обсяг файла, що міститиме це зображення.

Розмір зображення визначається розмірами робочого поля відтворю- вального пристрою й задається в одиницях вимірювання довжини (на­приклад, у сантиметрах або дюймах під час друкування на принтері) чи пікселях (наприклад, під час демонстрації за допомогою монітора чи про­ектора) за шириною та висотою зображення.

Глибина кольору — кількість бітів, які використовуються для пред­ставлення кольору одного пікселя. Визначає метод кодування даних про колір і пропорційну залежність між кількістю бітів двійкового коду ко­льору та кількістю доступних кольорів.

Роздільна здатність вимірюється переважно кількістю крапок, розмі­щених на відрізку розміром один дюйм (англ. dpi — dots per inch — кра­пок на дюйм).

Що більшою є роздільна здатність зображення, то вищою буде його якість, а відповідно й обсяг файла для збереження зображення. Збільшу­ючи роздільну здатність, зображення роблять детальнішим, але тільки до певного рівня. Причиною цього є обмеження:

  • оптичної роздільної здатності ока — око не розрізняє дуже дрібних деталей;

  • роздільної здатності обладнання — зображення спрощується до максимальної роздільної здатності приладу.

Обсяг файла зображення вимірюється в байтах (Кб, Мб), залежить від глибини кольору, обраної колірної моделі, способу кодування, роздільної здатності для растрового зображення та складності графічних приміти­вів — для векторного.

Домашнє завдання

1.Підручник п. 23.3-23.5    ст. 160-165

2.Опрацювати матеріал поданий вище, основні визначення записати в зошит

Категорія: 9 клас | Додав: bohdanmatviyiv0512
Переглядів: 187 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar