Неділя, 07.07.2024, 10:01 PM

Дистанційне навчання КУ "Гімназія с. Дунів"

Дистанційне навчання

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ 8 клас Тема уроку: "Релігійно-культурне життя на українських землях у другій половині ХVII - на початку ХVІІІ ст."
03.21.2022, 1:17 PM

1 Прочитати матеріал § 29 та ознайомитись з відеоматеріалом та презентацією до теми.

2. Виписати в робочий зошит визначення "Бароко" та споруди, що були побудовані у даному стилі архітектури.

3. Записати важливу інформацію в робочий зошит:

• Українське або козацьке бароко – назва стилю, що набув поширення в українській архітектурі другої половини XVII–XVIII столітя внаслідок поєднання рис європейського бароко і місцевих традицій. Характерні риси козацького бароко: піднесеність, грандозність, схильність до рухливих композицій, декоративна насиченість, водночас збереження традицій народної дерев’яної архітектури. Михайлівський Золотоверхий собор у Києві - зразок архітектури українського бароко
  • Більшіть церков будували з дерева, але з 17-18 ст. зводились активно і муровані храми.
  • Будинок Чернігівської полкової канцелярії – пам’ятка цивільної архітектури кінця ХVІІ століття в бароковому стилі.
  • Друга половина  XVII—XVIII ст.  час небувалого розквіту українського граверства. Найвидатніші майстри графіки кінця XVII - початку XVIII ст. - Олександр та Леонтій Тарасевичі, Іван Щирський, Іван Мигура.
  • Найвидатнішими майстрами малярства були Іван Руткович, Йов Кондзелевич.
  • У живописі, як і раніше, переважає релігійне малярство, хоча розвивається й світське. Популярним став світський портретний живопис.  Портрети замовляли представники козацької старшини, яскравим прикладом є портрет полковника Михайла Миклашевського та Григорія Гамалії.
  • У 17-18 ст. спостерігався високий освітній рівень населення.​​​​​​Нижча ланка в системі освіти - початкові школи, де навчали читати, писати, рахувати, співати. Діти різних станів, здібні та охочі до науки, могли продовжити навчання в колегіумах - середніх навчальних закладах. Вищим навчальним закладом в Україні була Києво-Могилянська академія.
  • Українська православна церква зазнає утисків зі сторони Московського патріархату, що прагнув по смерті Б.Хмельницького підпорядкувати собі Київську митрополію. У 1686 році Московський патріархат, шляхом хабара домігся права висвячувати митрополита Київського. З цього року почалось знищення Київської митрополії.
    1710 рік - введення церковної цензури.
    1722 рік - Київського митрополита розжалувано до архиєпископа.
    Руйнація української культури відбувалась шляхом переманювання вчених, богословів, письменників, митців і педагогів до переселення в Московію. А хто відкрито виступав проти царизму - паплюжили, оббріхували та знищували.

Категорія: 8 клас | Додав: gorunandriy
Переглядів: 112 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0