Понеділок, 12.23.2024, 11:33 AM
Вітаю Вас Гість | RSS
Вхід на сайт
Категорії розділу
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Дистанційне навчання КУ "Гімназія с. Дунів"

Дистанційне навчання


Зарубіжна література 7 клас 14.04
04.14.2022, 11:33 AM

Тема: Акутаґава Рюноске «Павутинка». 14.04

1.Запишіть тему уроку в зошити.

2.Записати відомості в хронологічну таблицю про Акутаґава Рюноске

Акутагава (Сінбара) Рюноске народився  1 березня 1892 року в Токіо. Його початковим прізвищем було Сінбара. Батько майбутнього письменника торгував молоком, мав власні пасовища на околиці Токіо. Мати належала до родини Акутаґава, в якій згодом виховувався знаменитий письменник. Звідси і прізвище.

У 1910 році майбутній письменник закінчив токійську муніципальну середню школу. Був серед найкращих учнів. Це спонукало до вивчення англійської літератури у Першому коледжі на літературному відділенні.

У 1913 році вступив на відділення англійської літератури філологічного факультету Токійського університету.

 Заняття не були для нього надто цікавими, й він їх перестає відвідувати.

В університеті молодий Рюноске  разом із товаришами видавав аматорський журнал «Течія нових думок»,  розвиваючи літературну течію «неореалізм».  Там же була опублікована дебютна розповідь «Старий» (1914).

Після закінчення університету в грудні 1916 року Акутаґава отримує посаду викладача англійської мови в Військово-морській школі. Своє життя в ці роки згодом він опише в циклі новел про вчителя Ясукіті — чесну, але дещо непутящу людину, яка потрапляє в різні кумедні історії.

У 1916 році з’явилася новела Р.Акутаґави «Ніс», яка  отримала дуже гарну оцінку від авторитетного письменника Нацуме Сосекі, завдяки чому молодий автор стрімко увійшов до літературного світу Японії. 

Рюноске Акутаґава став майстром оповідань і повістей, в яких у саркастичному стилі він описував людський егоїзм та марноту життя. Інтелектуальні пошуки письменника привели його до написання автобіографічного твору «Півжиття Дайдодзі Сінсуке» (1925).

Він цікавився реалістичною пролетарською літературою, але висловлював збентеженість радикальними лівацькими ідеями. У збірках «Расьомон» (1917), «Тютюн і диявол» (1917), «Ляльковод» (1919)  значне місце займають проблеми моралі, релігії, взаємовідносин між життям та мистецтвом. Для новел останнього періоду (двадцяті роки) дедалі більше характерними стають критика мілітаризму   -  «Генерал»,  «Момотаро», -  та сучасного авторові суспільства..

Популярність принесли розповіді з життя середньовічної Японії: «Ворота Расемон» (1915),  «Ніс» (1916),  «Муки пекла» (1918).

Найвідоміші твори:  збірки «Расьомон», «Тютюн і диявол», «Ляльковод»; підсумковим твором стала новела «У країні водяників»; новели: «Павутинка», «У чагарнику», «Мандарини», «Вагонетка», «Усмішка богів», «Свято хризантем».

      

Все життя Рюноске Акутагава боявся повторити шлях своєї матері, яка закінчила життя в психіатричній лікарні. Він  усвідомлював власне безсилля змінити цей світ, в якому  так гостро відчував зло і несправедливість, усіма силами прагнув боротися з ним.

24 липня 1927 року письменника не стало.

 

3.Прочитати новелу «Павутинка».

 

Категорія: 7 клас | Додав: gsgorun
Переглядів: 254 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar